povídání nejen o lyžování
Zimní dovolená

Zima 2018 / 2019 – začínáme

Zima 2018 / 2019 - začínáme

Začínáme, začínáme, začínáme

Dnes 1.8.18 oficiálně začínáme prodávat zimní sezonu 2018 / 2019.

Již několikátý rok je pro nás dnešek tím dnem, kdy začínáme. Měsíce příprav k dnešku vrcholí a my jsem připraveni vám nabídnout to nejlepší co máme, abyste se už od dnešního dne mohli těšit na svoji zimní dovolenou.

Slevy za včasný nákup

I v letošním roce vás odměníme drobnou slevou, když si svoji zimní dovolenou zarezervujete do konce srpna. Máte tedy celý měsíc srpen na to, abyste si vybrali a provedli rezervaci.

A nejenom my nabízíme slevy. I spousta našich partnerů nabízí slevy poměrně výrazné slevy, když provedete rezervaci již nyní. A tyto slevy nejsou zanedbatelné, často se jedná o 10 i více procent. A to při rodinné dovolené udělá již hezkou částku.

A co chceme doporučit v letošní zimě?

Livigno

Hlavním střediskem pro zimu 2018 / 2019 zůstává v naší nabídce Livigno. Zde můžete vybírat z více než 600 apartmánů a asi 30 hotelů. Livigno, stejně jako i další střediska v Itálii, využívá zvýšeného zájmu a zdražuje. Jak skipasy, tak i mírně ubytování. Někteří majitelé však zdražují více jak jiní. Je vhodné si nechat od nás udělat nabídku a netrvat na oblíbeném ubytování.

Kronplatz

V letošní sezoně bychom však rádi více pozornosti upřeli i na další střediska z naší nabídky. Stálicí zůstává středisko Kronplatz, které má hned několik výhod. První výhodu je výborná dostupnost – z Prahy stále po dálnici a až posledních 15 až 30 km po okreskách. Na dopravu ideální. Druhou výhodou Kronplatzu je, že zde nabízené ubytování nemá často problém s ubytováním na kratší dobu. Nepotřebujete lyžovat celý týden? Pak kombinace ubytování na 4 dny a rychlého dojezdu je výborná.

Tre Cime

Kousek za Kronplatzem je pak středisko, které je trošku opomíjené a dle nás neprávem. Tre Cime, 3 Zinnen či dříve Hochpustertal. Středisko, které je trošku ve stínu sousedního Kronplatzu, nabízí velmi rozmanité sjezdovky a tím i více lyžařské zábavy, než jiná střediska. Možnou nevýhodou je, že Tre Cime je poměrně roztahané středisko, takže než se dostanete na svoji oblíbenou sjezdovku, tak musíte chvíli přejíždět. Nicméně – toto středisko je spojeno s Kronplatzem vláčkem, takže pokud by se vám zdálo malé, tak není problém si jeden či dvakrát za týden dojet na Kronplatz. V každém případě v Tre Cime je výrazně méně lidí, kteří jsou navíc rozprostřeni na velkém prostoru.

Dolomity

A z Dolomit bychom rádi doporučili středisko Civetta /Alleghe a menší středisko Falcade / San Pellegrino. Civetta se nám líbí dlouhodobě. Je to trošku rozdělené středisko a přejezd není nic moc, ale zase jsou tu různé druhy sjezdovek, krásné noční lyžování a pak je to středisko, které je skibusem napojeno na Sella Rondu. Falcade je menší středisko, ale opět velmi různorodé, kde si každý najde to své. Je zde část, která je ideální pro děti či začátečníky a přes silnici je naopak místo, kde se vyřádí zkušení lyžaři. Třešničkou na dortu je pak běžkařský areál v obci Falcade.

Kdy začít vybírat?

Po parném létě všichni věříme, že bude dlouhá a studená zima. A ač se nákupní zvyklosti rok od roku mění, tak je jisté, že když se pečeme na pálícím slunku a hledáme stín, začneme myslet na zimu. Ač jsme s prodejem ještě nezačali, tak už to máme spousty poptávek a objednávek. Možná to není jenom horkem, ale i tím, že je čím dál těžší si rezervovat to své oblíbené místečko až na poslední chvíli. Italské hory jsou stále více vyprodané.

Těším se na vás a rádi vám s výběrem pomůžeme