povídání nejen o lyžování
Lyžování

Lyžování v Livignu – zkušenosti

Lyžování v Livignu - zkušenosti

Máme za sebou prvních pár pobytů v Livignu a díky našim klientům, kteří se s námi podělili o své zkušenosti, vám můžeme předat pár doporučení.

Zkušenosti se týkají lyžování a života v Livignu s opatřeními ohledně Covidu i běžným životem.

Aktualizace o zkušenosti na začátku hlavní sezony – z týdne od 5.2.22:

– cestou žádná kontrola-nic
– v agentuře předložit Tečku všichni vč. dětí ( je lépe z mobilu protože z vytištěnou měli problém)
– na vlecích žádné kontroly, jen na Mottolino musí být rouška jinak Vás drsně vytáhnou z davu, ale dají vám roušku zdarma
– všechny obchody s nasazenou rouškou a jsou prý i namátkové kontroly
– dnes nás napomenuli v restauraci na sjezdovce při objednání 1/2 l vína pro 3 lidi
– při jakémkoliv ošetření na sjezdovce berou krev na alkohol
– na běžkařském okruhu jsme dnes museli předložit tečku

Zkušenosti z pobytu do 22..ledna 22:

Cesta
Landecký tunel – z důvodu oprav na silnici přes Landeck není prý nutné mít pro průjezd tunele u Landecku dálniční známku.

Certifikát o očkování
Doporučujeme sebou mít certifikát vytištěný – jednoduše předáte při ubytování i při vyzvednutí skipasů. Nicméně a na to pozor – před odjezdem si aplikací tečka / čtečka či nějakou jinou zkontrolujte, zda QR kód uvedený na certifikátu je platný. Od našich klientů máme zprávy, že ne vždy tištěný kód na certifikátu je čitelný i pro aplikace používané v Itálii.

Certifikát a pas / občanka
Při vstupu do restaurací a obchodů můžete být požádáni o předložení certifikátu. Ze zkušeností našich klientů víme, že často vyžadují i doklad, aby ověřili, že předložený certifikát patří skutečně té správné osobě. A ne vždy sebou např. na lyže nosíte i pas. Řešením je tedy např. si pas či občanku nafotit do telefonu a předložit vše najednou.

Nová aplikace pro skipasy
Od minulého týdne (20.1.22) je nutné si každý den “aktivovat” skipas a spárovat si ho s certifikátem o očkování. Toto je možné udělat ručně u kabinových lanovek nebo v aplikaci – https://www.skipasslivigno.com/en/livigno-skipassion-app/

Věříme, že Vám tyto informace zjednoduší pobyt v Livignu. Pokud byste narazili na nějaký zádrhel či něco, co Vás překvapilo a mohlo by se hodit o tom další naše klienty předem informovat, budeme rádi, když se s námi o to podělíte.