povídání nejen o lyžování
Lyžování

Lyžování v Itálii – pravidla

Přinášíme aktuální sumarizaci pravidel platných v Itálii pro lyžování a cestování.

Příjezd do Itálie:

VŠICHNI přijíždějící z EU, tj. i očkovaní a uzdravení, se musí prokázat antigenním testem ne starším 24 hodin nebo PCR testem ne starším 48 hodin. Neočkovaní musí mít rovněž negativní test a jsou povinni podrobit se 5denní karanténě zakončené opět testem. Pro VSTUP do Itálie od 16. 12. musí mít test i děti od šesti let. Děti ve věku od 6 do nedovršených 18 let, pokud jsou v doprovodu očkovaného/uzdraveného rodiče, který nepodléhá karanténě, do pětidenní karantény nepůjdou. Důležité je i to, že se musí jednat o rodiče, nikoliv jen o doprovázejícího dospělého (např. učitel…). – více zde.

Život (lyžování) v Itálii:

Od 10. 1. 2022 dochází k výrazným omezením pro neočkované osoby, respektive pro ty osoby, které se neprokáží tzv. EU certifikátem prokazujícím očkování/uzdravení (tzv. Super Green Pass). EU certifikát o očkování/uzdravení bude vyžadován i pro ubytování v hotelech, cestování dálkovými spoji i MHD, vstupy do lyžařských areálů a mnohé další aktivity, nebude již stačit negativní výsledek testu!

Pozor na postup s dětmi! V Itálii nemusí pro SLUŽBY předkládat doklad (tzv. Super Green Pass) děti do 12 let. Nad 12 let jej musí předkládat. POZOR neočkované děti 12–18 let, jež neprodělaly covid-19 v posledních 180 dnech, se sice do Itálie mohou s platným testem a očkovanými rodiči dostat, ale nemohou se tam ubytovat ani si koupit skipas.

Uznávání očkování / prodělání nemoci

Dokument o ukončeném očkování je v Itálii platný nově již 15 dní po 1. dávce vakcinace, u těch, co prodělali covid-19 v posledních 180 dnech, pak ihned po vakcinaci.

Další pravidla pro lyžování v Itálii

povinná helma do 18 let

povinné pojištění odpovědnosti

zákaz alkoholu

podrobněji zde.

Sumarizace:

Takže, když to shrneme, na cestu do Itálie a na lyžování v Itálii je potřeba si připravit:

doklad o očkování / prodělání nemoci

doklad o negativní testu

doklad o pojištění odpovědnosti

vyplnit příjezdový formulář