povídání nejen o lyžování
Lyžování

Nové podmínky pro vstup do Itálie

Nové podmínky pro vstup do Itálie

Italská vláda 14.12.21 schválila nové podmínky pro vstup do Itálie.

Stávají opatření:

  • Na cestu do Itálie z ČR je potřeba EU Certifikát (neboli též Green Pass, v digitální či papírové podobě – o provedeném testu, ukončeném očkování či o zotavení se po prodělaném onemocnění covid-19). Dokument o ukončeném očkování musí prokazovat ukončení před alespoň 14 dny, v případě dvoudávkového schématu je očkování počítáno až od druhé dávky. Platnost vakcinace je v Itálii 9 měsíců.
  • Vstup do zimních středisek, na vleky a lanovky je umožněn pouze držitelům platného tzv. zeleného certifikátu/Green Pass (očkování nebo uzdravení nebo negativní test ne starší 48 hod.), který italská vláda zavedla s účinností od 6. srpna 2021. Děti mladší 12 let jsou od této povinnosti osvobozeny. Platný zelený certifikát/Green Pass je rovněž podmínkou pro nákup skipasů. V lyžařských střediscích patří povinnost nosit na vlecích a v místech nástupu a výstupu z lanovek chirurgické roušky nebo respirátory FFP2 (nevztahuje se na děti mladší 6 let).

  • Tzv. zelený certifikát/Green Pass je aktuálně v Itálii vyžadován při využití většiny služeb, např. v restauracích, barech, ubytovacích zařízeních, centrech wellness, sportovištích, muzeích atd. Od 6. 12. 2021 je pro vstup do baru či restaurace třeba “Super Green Pass” (2G, tj. vypadla možnost pro testované, zbyla jen pro očkované a po prodělání nemoci Covid-19). Pro hotelové stravování klientů tam ubytovaných platí i po 6. 12. princip “3G”.

Nové opatření:

  • Od dnešního dne (16.12.21) do 31. 1. 2022 se musí VŠICHNI přijíždějící z EU, tj. i očkovaní a uzdravení, prokázat antigenním testem ne starším 24 hodin nebo PCR testem ne starším 48 hodin. Neočkovaní musí mít rovněž negativní test a jsou povinni podrobit se 5denní karanténě zakončené opět testem. Pro VSTUP do Itálie od 16. 12. musí mít test i děti od šesti let. Děti ve věku od 6 do nedovršených 18 let, pokud jsou v doprovodu očkovaného/uzdraveného rodiče, který nepodléhá karanténě, do pětidenní karantény nepůjdou. Důležité je i to, že se musí jednat o rodiče, nikoliv jen o doprovázejícího dospělého (např. učitel…).

Připomínáme také nové podmínky, které platí v Itálii pro lyžování od 1.1.22