povídání nejen o lyžování
Zimní dovolená

Lockdown v Rakousku

Lockdown v Rakousku

Informace o lockdownu v Rakousku – převzato z Rakouské národní turistické centrály

Spolková vláda a zástupci jednotlivých spolkových zemí se ve středu dohodly na ukončení lockdownu. Spolkové země Burgenland, Tyrolsko a Vorarlbersko budou od víkendu zcela otevřené. V Dolním Rakousku, Salcbursku a Štýrsku se restaurace a hotely otevřou 17. prosince, ve Vídni až 20. prosince.

Nejdůležitější fakta ve zkratce:

Všeobecný lockdown končí 11.12. o půlnoci. Lockdown nadále zůstává v platnosti pro neočkované. Celostátně stanovená “minimální hranice opatření” umožňuje spolkovým zemím po skončení lockdownu znovu otevřít všechna odvětví (obchody, poskytovatelé služeb, např. kadeřnictví, gastronomie, cestovní ruch, kultura, sport) s výjimkou noční gastronomie, a to pro očkované a ty kteří onemocnění covid prodělali. To vše ovšem s určitými ochrannými opatřeními. Některé spolkové země však mají opatření nastavené i přísněji.

– Maloobchodníci a poskytovatelé služeb mohou otevřít od pondělí.

– V Burgenlandu, Tyrolsku a Vorarlbersku budou otevřeny v neděli 12. prosince také restaurace a hotely.

– V Dolním Rakousku, Salcbursku a Štýrsku budou restaurace a hotely otevřeny až 17. prosince, ve Vídni dokonce až 20. prosince.

– Očekává se, že Horní Rakousko zůstane v lockdownu až do 17.12.

– O postupu v Korutanech zatím nebylo rozhodnuto.

– Kulturní instituce mohou opět přivítat až 2 000 hostů, pokud mají vyhrazená místa. V uzavřených místnostech jsou povinné také masky FFP2.

– Sportovní plochy lze používat (uvnitř i venku) s certifikátem 2G; požadavek na masku FFP2 se nevztahuje na přímý sportovní trénink. To se týká mimo jiné i fitness studií. Noční stravovací zařízení a podniky après-ski zůstávají zavřené.

Adventní trhy ve Vídni otevřou od pondělí 13.12. – za přísných bezpečnostních předpisů. Až do plánovaného otevření gastronomie 20. prosince bude na vánočních trzích ve stáncích s punčem a potravinami povoleno alespoň jídlo s sebou.