povídání nejen o lyžování
Lyžování

Do Itálie na lyže můžeme

Do Itálie na lyže můžeme

Aktualizace 15.12.21

Italská vláda 14.12.21 schválila prodloužení nouzového stavu do 31.3.2022.
Zároveň zpřísnila podmínky vstupu: od 16.12.2021-31.1.2022 se musí VŠICHNI přijíždějící z ČS EU, tj. i očkovaní a uzdravení, prokázat antigenním testem ne starším 24h nebo PCR 48h, ale nemusí do karantény. Neočkovaní musí mít test a podrobit se 5-denní karanténě a na jejím konci opětovnému testu. Přijíždějící ze zemí mimo EU musí mít test a 10-denní karanténu. (viz. MZV).

Aktualizované podmínky pro lyžování v Itálii:

Na cestu do Itálie z ČR je potřeba EU Certifikát (neboli též Green Pass, v digitální či papírové podobě – o provedeném testu, ukončeném očkování či o zotavení se po prodělaném onemocnění covid-19). Dokument o ukončeném očkování musí prokazovat ukončení před alespoň 14 dny, v případě dvoudávkového schématu je očkování počítáno až od druhé dávky. Platnost vakcinace je v Itálii 9 měsíců.

Vstup do zimních středisek, na vleky a lanovky bude umožněn pouze držitelům platného tzv. zeleného certifikátu/Green Pass (očkování nebo uzdravení nebo negativní test ne starší 48 hod.), který italská vláda zavedla s účinností od 6. srpna 2021. Děti mladší 12 let jsou od této povinnosti osvobozeny. Platný zelený certifikát/Green Pass je rovněž podmínkou pro nákup skipasů. Mezi nová pravidla v lyžařských střediscích patří povinnost nosit na vlecích a v místech nástupu a výstupu z lanovek chirurgické roušky nebo respirátory FFP2 (nevztahuje se na děti mladší 6 let).

Tzv. zelený certifikát/Green Pass je aktuálně v Itálii vyžadován při využití většiny služeb, např. v restauracích, barech, ubytovacích zařízeních, centrech wellness, sportovištích, muzeích atd. Od 6. 12. 2021 bude pro vstup do baru či restaurace třeba “Super Green Pass” (2G, tj. vypadne možnost pro testované, zbyde jen pro očkované a po prodělání nemoci Covid-19). Toto však nebude platit pro hotelové stravování klientů tam ubytovaných – pro ně bude i po 6. 12. platit princip “3G”.

POZOR – nezapomínejte i na další podmínky, které začínají v Itálii platit od 1.1.2022.