povídání nejen o lyžování
Lyžování

Civetta, Alleghe, Marmolada, Sella Ronda, Falcade = Dolomity

Falcade

“Lyžařský život je na obou stranách dálnice.”

Z našeho pohledu rozděluje dálnice z Brenneru do Verony italské lyžařské areály na dvě části. Na jedné straně jsou střediska Paganella, Monte Bondone, Val di Sole, Passo Tonale, Aprica a i známé Livigno. Na druhé straně potom jsou střediska, o kterých je možné prohlásit, že jedu “na lyže do Dolomit“.

Geograficky to není úplně správně, ale důležité je, že těch lyžařských středisek je v Dolomitech opravdu hodně.

Dolomity

V naší nabídce nemáme zdaleka všechna lyžařské střediska v Dolomitech. Patří tam velmi známá střediska jako Val Gardena či mezi rodinami s dětmi oblíbené Alta Badia.

My jsme však vybrali jiná střediska – Marmolada, Arabba, Civetta, Kronplatz či Cortina a právě i středisko Falcade, které vám dnes chceme představit.

Falcade – San Pellegrino – Alpe Lusia

Toto středisko patří spíše mezi ty menší a ve své podstatě také mezi ty jižnější. Sezona zde tedy není tak dlouhá a fronty lyžařů tak velké. Z našeho pohledu má o návštěvě střediska San Pellegrino – Alpe Lusia smysl uvažovat v lednu a v únoru, možná na začátku března.

Falcade je městečko v údolí, kde je i veškeré ubytování, které nabízíme a veškerá občanská vybavenost. San Pellegrino je zase průsmyk. Do průsmysku se dá dojet hezky autem či busem, ale také lanovkou a hezky rovnou na lyžích.

Z lyžařského hlediska je to středisko pro všechny. Na jednu stranu průsmyku San Pellegriono jsou sjezdovky spíše pro děti, na druhou stranu zase prudší sjezdy. Když se přehoupnete přes hřeben nad Falcade, tak můžete sjet dlouhou (přes 11 km) sjezdovku až do Falcade.

I zkušení lyžaři si zde přijdou na své – z nejvyššího bodu (Col Margherita – 2514 metrů nad mořem) padá sjezdovka La Volata, která má sklon blížící se 56 %. Na této sjezdovce se příští rok mají jet i závody juniorů ve sjezdu a superG.

Ve středisku Falcade je i velmi hezký okruh pro běžkaře.

Falcade – San Pellegrino – Alpe Lusia je středisko, které s klidným svědomím můžeme doporučit všem, zejména však rodinám s dětmi.

Za drobnou nevýhodu je možné považovat bydlení ve městečku Falcade. Nevýhodou je to proto, že než se s dětmi dostanete do San Pellegrino, kde se budou moci vydovádět, tak to chvilku potrvá. Drobná nevýhoda je vyvážena zase tím, že poblíž bydlení najdete vše – bary, restaurace, obchody, možnost na procházku a i zmiňovaný běžkařský areál.

V naší nabídce ve Falcade jsou zejména apartmány – apartmánové domy Al Bosco a Casa Pecol a velký apartmán Eden.

Těšíme se na vaše dotazy ohledně tohoto nového střediska v naší nabídce.