povídání nejen o lyžování
Lyžování

Lyžařská sezona 2018 / 2019

Lyžařská sezona 2018 / 2019

Léto je téměř v polovině, zažili jsme velká vedra a možná i proto je čas se trošku ochladit a alespoň v myšlenkách se začít připravovat na zimní lyžařskou sezonu 2018 / 2019.

Co si pro Vás připravujeme?

Lyžařská sezona 2018 / 2019

Trošku smutnou zprávou je, že i letos došlo všude v Itálii ke zdražení. Jak skipasy, tak ubytování.

Pozitivní je, že ač většina středisek avizovala, že se chystá zrušit akce, kdy je skipas zdarma, tak se tak nestalo. I letošní předvánoční lyžování či naopak březnové / dubnové lyžování je možné si užít se skipasem, za který se neplatí (nebo se platí výrazně méně, než je běžné).

Tyto akce platí ve střediscích:
Livigno (od začátku sezony do 22.12.18 a pak od 6.4.19 do konce sezony)
Val di Sole (od začátku sezony do 23.12.18 a pak od 30.3.19 do konce sezony)
Passo Tonale (od začátku sezony do 21.12.18 a pak od 30.3.19 do konce sezony)

Pamatujte na to, že akce, kdy je skipas zdarma, je vždy svázána s podmínkou ubytování. Skipas bez placení tedy dostanete vždy pouze od ubytovatele či agentury, která je smluvně spojena s provozovatelem lanovek.

Časté úvahy k tomuto tématu jsou například – “přijedu do Livigna s obytným autem a budu lyžovat zdarma” nebo “seženu si levné ubytování přes booking a budu lyžovat zdarma”. Pozor – tak to není. I v termínech, kdy se lyžuje zdarma, ten skipas potřebujete. A někdo vám ho musí dát. A nikdo vám ho nedá na ulici či jen tak nějak. Skipas se vždy platí, ale jeho cena je ukrytá v ceně ubytování. Není to tak, že by v této době nefungovali turnikety.

Ceny a termíny během lyžařské sezony 2018 / 2019

Sezóna a ceny jsou vždy svázány s prázdninami v hlavních lyžařských zemích. A to jsou v Itálii – Rakousko a Německo. Zde se volné týdny řídí hlavně dle Velikonoc. A jelikož budou Velikonoce v roce 2019 až hodně pozdě, tak se také přesunul i tzv. Karnevalový týden. A v tomto týdnu (a před a po), jsou vždy ty nejvíce obsazené termíny během lyžařské sezony.

V roce 2018 to byl termín od 10.2.18, takže to spadlo do února, tedy plného měsíce a nikdo žádnou zvýšenou obsazenost neřešil, protože únor bývá vždy hodně obsazený.

V roce 2019 to však bude až 2.3.19, tedy téměř o měsíc později. Což má dopad na ceny skipasů i ubytování. V některých střediscích byl již březen téměř mimosezona či alespoň mezisezona, ale v roce 2019 to bude stále sezona.

Pokud vám vycházejí jarní prázdniny na tento termín, tak počítejte s tím, že je nutné co nejdříve začít shánět a vybírat. Místo bude vždy, ale bude to drahé.

Přejeme šťastnou ruku při výběru zimní dovolené.

U nás můžete již nyní objednávat a vybírat.

Těším se na vás