povídání nejen o lyžování
Lyžování

Livigno – ubytování na sjezdovce

Livigno - ubytování na sjezdovce

Doba se sice mění, ale některé požadavky jsou stále stejné. Když jedeme na lyže, tak chceme bydlet co nejblíže sjezdovky.

Možná za to můžou první výlety do Franci, kde bydlení na sjezdovce je prakticky standardní, ale v Itálii a Rakousku, kde lyžařská střediska jsou i běžně fungující městečka či vesničky a ne uměle vybudované lyžařské ubytovny, je tento požadavek často velmi obtížně splnitelný.

Livigno – ubytování na sjezdovce

Ale i Itálie se přizpůsobuje požadavkům a tak i my již umíme tento požadavek splnit.

Běžně umíme nabídnout ubytování pod sjezdovkou, tedy kousek od nástupních stanic lanovek a vleků. V Livignu to jsou např. apartmány a hotely v centru Livigna. Takové ubytování je skvělé, ráno dojdete ke svahu a když je hodně sněhu, tak odpoledne se na lyžích vrátíte až před hotel či apartmán. A večer se můžete jít v klidu projít po centru Livigna.

Nevýhodou je, že často musíte jít přes centrum s lyžemi na ramenou, vyhýbáte se autům, lidem, … Prostě jste u lanovky, ale přeci jenom to není ubytování na sjezdovce.

Ale v i Livignu už máme ubytování přímo na svahu, ubytování, kde ráno poznáte, že vlek už jezdí podle zvuku, protože lana vleku vedou kousíček od domu.

Apartmánový dům BAITA TEO má adresu na ulici Saroch. Nicméně je to pouze adresa. Správněji by bylo, aby adresa zněla uprostřed sjezdovky DOSS. Baita Teo se opravdu nachází přímo uprostřed sjezdovky, kterou obsluhuje vlek Doss.

Baita Teo je původní dům, kterých bylo v Livignu plno. Některé chátrají a někkteré, jako např. Teo, jsou čerstvě po rekonstrukci. Ze staré hospodářské budovy vzniklo nové moderní ubytování.

Baite Teo je vhodná i pro ubytování skupin. Ve velmi hezkých a moderně zařízených apartmánech nabízí ubytování pro až 30 osob. Tři apartmány jsou typu bilo a tři jsou trilo. Podzemní garáž, wifi po celém domě a myčky v kuchyni jsou už potom jenom takovým lehkým dokreslením luxusního ubytování přímo na sjezdovce.

Livigno – ubytování na sjezdovce – to se nově rovná BAITA TEO.