povídání nejen o lyžování
Z našich cest

Biatlon – Anterselva

Alterselva - biatlon

Během naší inspekční cestě po Kronplatzu jsme se rozhodli také navštívit jedno z údolí v okolí Kronplatzu, které se na konci tohoto týdne stane velmi slavným.

Biatlon – Anterselva 19.1. – 22.1.17

Tento týden se  zde jede další kolo světového poháru v biatlonu.

V době naší návštěvy začalo neuvěřitelně sněžit. Byl to snad první sníh v oblasti, za noc napadlo přes 20 cm nového sněhu. V biatlonovém areálu sněžilo ještě více. Naše o trošku více než hodinové ježdění po drahách, přineslo dalších 10 cm na auto. Sněžilo neuvěřitelně, ale i v takové nepřízni počasí jsme to zvládli. Máme za sebou okruhy 2 km, 2,5 km, 3 km, 4 km, vyzkoušeli jsme střelnici a pochopitelně i trestné kolo. Dá se to :-).

Gabriela Koukalová,  Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková a fenomém současné doby Martin Fourcade – ti všichni pojedou nyní v našich stopách.

 

Na videu se můžete přesvědčit, že jsem do toho dali opravdu vše.

Pro všechny návštěvníky lyžařského střediska Kronplatz či sousedního Tre Cime doporučujeme vzít si sebou běžky a jít si tento areál vyzkoušet. Je to naprosto jiné běžkování, než známe z domova. Na relativně malém prostoru je zde pět různě dlouhých tras a k tomu jedna dlouhá okolo jezera. Tratě jsou perfektně udržované jak pro bruslení, tak pro klasiku. Z Olangu, jednoho z nástupních míst na Kronplatz je to asi 15 km. Stojí to rozhodně za to.

Pokud máte zájem, tak zde je odkaz na webkamery v rámci tohoto stadionu na biatlon.

V každém případě – od čtvrtka16 držíme palce.