povídání nejen o lyžování
Lyžování

Nádherný Kronplatz

Kronplatz

Nádherné noční fotografie z lyžařského střediska Kronplatz, tak jak je zachytily webkamery umístěné na vrcholku Kronplatzu.

Kronplatz

Nádherný noční Kronplatz

Na našich stránkách, které se věnuji lyžařské i letní dovolené na Kronplatzu je sekce věnovaná i webkamerám. Pro nás nyní naštěstí, webkamery nefungují tak, jak mají a proto tam často zůstávají starší záběry, které při běžné funkci kamer není možné během dne zahlédnout.

Tentokrát – v noci 21.10.16 – zaznamenaly webkamery skutečně

nádherný Kronplatz

Kombinace prvního sněhového poprašku, světel okolních vesniček, osvětlení u sněhových děl, svítání, měsíčního světla a hlavně inverze zajistila, že se nyní můžeme radovat z opravdu jedinečných záběrů.

Kronplatz

Nádherný noční Kronplatz

Jedná se o záběry z nejvyššího bodu na Kronplatzu, z vysílače umístěného kousek od vrcholku, který zabírá všechny tři hlavní směry – do Brunecku, do Olangu a do St.Vigil.

Kronplatz (Plan de Corones) je jedno z nejlépe dopravně dostupných italských lyžařských středisek. Je prakticky hned za hranicemi mezi Rakouskem a Itálií a cesta z Čech vede stále po dálnici. Samotné středisko je potom pouhých 30 km od sjezdu z dálnice.

Na Kronplatzu nabízíme ubytování jak v apartmánech tak i hotelích. Prakticky u veškerého ubytování je však třeba počítat s dojížděním – od cca 4 do 17 kilometrů. Odměnou za dojíždění je však výborné lyžování ve středisku, které samo sebe propaguje jako to nejlepší v Itálii.

Co lyžaře potěší ještě více jsou pak ceny ubytování. Je to jistě daň za dojíždění, ale ve srovnání s jinými středisky je zde ubytování velmi levné a velmi kvalitní.