povídání nejen o lyžování
Lyžování

Livigno pro běžkaře

Livigno

Od pátku tohoto týdne je v Livignu otevřena běžkařská trať.

Livigno pro běžkaře

Chladné počasí, troška sněhu, uschovaný loňský sníh – když se to vše sečte, tak vzniká ideální kombinace – v říjnu můžete v Livignu běžkovat.

Není to jistě nic extra, délka okruhu je pouhé 2 kilometry, ale zase na druhou stranu, kde si můžete v centru města, na konci října, v klidu zaběžkovat?

Livigno se tímto připravuje na slavný závod La Sgambeda, který se v Livignu běží o prvním prosincovém víkendu. V loňském roce to nebylo se sněhem nic moc, závod se jel, tak jako i jinde, jenom na zkráceném okruhu, takže letos se organizátoři snaží, aby bylo vše připraveno dříve. Doufejme, že počasí vydrží a sníh nezmizí.

La Sgambeda je lyžařský maraton se startem a cílem v Livignu . Akce se koná každoročně začátkem prosince. Pokud počasí dovolí, tak se jezdí dva závody volnou technikou na 42 km a 22,5 km klasikou. Závod se koná v nadmořské výšce mezi 1800 a 2100.

Závod volnou technikou je zařazen do FIS Marathon Cupu. Od roku 2014 je La Sgambeda prologem soutěže Ski Classics (závod nad 15 km klasickou technikou).

Otevření běžkařského areálu již konce října je však značným posunem v přístupu Livigna k běžkařům. Livigno pro běžkaře něco takového organizuje prvně.