povídání nejen o lyžování
Zimní dovolená

Madonna di Campiglio – na zimu jsme připraveni

Madonna di Campigilo

Stejně jako celá severní Itálie byla oblast Madonny di Campiglio zasažena silnou bouří, která nejen ničila, ale i zabíjela.

Přesto i tato oblast hlásí, že zimní sezona 2018 / 2019, která již je za dveřmi, není nijak ohrožena a my, lyžaři a milovníci zimních hor, se máme i letos na co těšit.

Madonna di Campiglio – na zimu jsme připraveni

SkiArea Campiglio Dolomiti di Brenta (Val di Sole a Val Rendena), největší lyžařský areál v Trentinu, s více než 150 km spojených sjezdovek mezi Folgarida-Marilleva, Madonna di Campiglio a Pinzolo, je připraven otevřít novou zimní sezonu a rád by představil tyto novinky:

Folgarida Marilleva

Sjezdovka Orso Bruna (11) je větší a bezpečenější – její šířka je nyní přes 50 metrů. Navíc je zde nový nejmodernější a efektivní systém zasněžování, který zajistí optimální sněhové podmínky.

Madonna di Campigilo

Madonna di Campigilo

Chcete se dostat k stanici lanovky Daolasa rychle? Použijte nově postavený Malghetto Skiweg (n 39).

Ty z vás, kteří jste volali po lepší navigaci po středisku potěší i nové značení – jednodušší a intuitivnější.

Madonna di Campiglio

Lepší lyžování zažijete na Nera Amazzonia (n.57) a Spinale Diretta (n.73) (ze sekce od jezera Montagnoli do konce). Větší, lepší a širší sjezdovky a navíc úpln ěnový zasněžovací systém.

Zvýšená výrobní kapacita umělého sněhu díky novému systému vám zpříjemní jízdu na svahu Malga Zeledria-Campo Carlo Magno (č. 54). Stejně tak i v počátečním úseku svahu FIS3-Tre (č.88).

Všechny systémy jsou napojeny na vodní síť jezera Montagnoli.

V oblasti SkiArea Campiglio Dolomiti di Brenta doporučujeme ubytování ve středisku Marilleva Folgarida. Ubytování je zde sice nižší kvality, ale výrazně levnější než ve známé a drahé Madonně a hlavně, většina ubytování je přímo na svahu či alespoň pouhých pár kroků od lanovky.

Velmi oblíbené jsou ubytování v residenci Artuik či Sole Alto. Z hotelového ubytování stojí za zmínku určitě hotel Tevini, veliký hotel zaměřený zejména na rodiny s dětmi a pak hotel Almazzago. Oba hotely jsou sice kousek dál od lanovek, ale mají vlastní skibusy, takže žádný problém. A pokud máte rádi pobyt přímo na svahu, bez jediného kroku bez lyží, pak je zde maličký hotel Solander.