povídání nejen o lyžování
Zimní dovolená

Alleghe – Marmolada – Arabba

Alleghe - Marmolada - Arabba

Alleghe, Marmolada a Arabba, tato tři populární lyžařská střediska byla asi nejvíce postižena po nedávných bouřích a silných větrech. Bouře, která se oblastí prohnala na konci letošního října a začátkem listopadu, kácela stromy, ničila lyžařské vybavení a dokonce i zabíjela.

V našich médiích o tom bylo napsáno hodně – např. idnes.cz, lidovky.cz nebo novinky.cz.

Pro nás je však důležité, že

Alleghe – Marmolada – Arabba

hlásí, že přes všechny problémy, které rozmary počasí způsobují, jsou na zimní lyžařskou sezonu 2018 / 2019 připraveny.

Škody po bouřích jsou i na ubytovacích kapacitách, ale ta se daří zvládat v pohodě. Větší starosti jsou se sjezdovkami a lanovkami. Zde trápí provozovatele nejčastěji drobné sesuvy půdy. Na lanovkách a vlecích nejsou žádné zásadní problémy.

Zažíváme extrémní kritickou situaci, která se v posledních několika dnech rozšířila ve zpravodajství, ale nikdy nebylo pochyb o tom, že lyžařská sezóna začne podle plánu,” říká prezident sdružení lyžařských středisek této oblasti Sergio Pra. “Již jsme zavedli rychlý a účinný plán obnovy; všichni pracovníci, jak z hotelů a restaurací, tak zejména pracovníci lanovek pracují přesčas, s odhodláním vrátit věci do normálu. Ukázalo se, že důsledně prováděné údržbové a bezpečnostní projekty, které provozovatelé lanovek řeší v průběhu minulých let, se vyplácejí. Na zařízeních jsou jen minimální škody. Intervence byla rychlá a rozhodná, a proto mohu zaručit, že naši hosté budou moci využívat všechny služby světové třídy, které naše lyžařská střediska nabízejí vždycky.

V této oblasti nabízíme celou řadu ubytování. Mezi nejpopulárnější patří hotely Tyrolia a Roy, které jsou přímo pod Marmoladou a prakticky přímo na sjezdovce a pak apartmánové ubytování – ať již přímo u svahů areálu Civetta, např. Valpicolla či mezi středisky Marmolada a Civetta, apartmány Al Moro.