povídání nejen o lyžování
Letní dovolená

Livingo – Evropské město sportu pro rok 2019

Evropské město sportu 2019 - Livigno

Evropské město sportu pro rok 2019 – tímto titulem se nyní pyšní naše oblíbené Livigno.

Od roku 2001 se každý rok volí Evropské hlavní město sportu. Toto město musí mít více jak půl milionu obyvatel. Aby to však nebylo menším městečkům líto, tak se volí i Evropské město sportu. A tím se pro rok 2019 stává Livigno.

Hlavním evropským městem sportu pro rok 2019 je Budapešť.

Titul uděluje European Capital of Sport Association a cílem je podpořit rozvoj sportu v daném městě a zároveň zdůraznit důležitost sportu pro rozvoj měst a obcí.

Stojí za připomenutí, že Evropským hlavním městem sportu v roce 2016 byla Praha a titul Evropské město sportu získal z měst v ČR například Liberec, Ostrava, Olomouc či Most.

Livingo – Evropské město sportu pro rok 2019

Dorothea Wierer Maurizio Bormolini

Dorothea Wierer + Maurizio Bormolini

Co titul přinese návštěvníkům Livigna to zatím není jisté. Na slavnostním předávání titulu se zástupce Livigna zmínil, že usilují o to, aby se Livigno stalo hlavním tréninkovým olympijským městem ve vysoké nadmořské výšce.

Už nyní zde trénuje mnoho národních týmů, které využívají vysokou nadmořskou výšku a dokonalý servis místních hotelů. Kdo z vás byl ubytován například v hotelu Amerikan, tak vidí, že stěny hotelu jsou vyzdobeny mnoha fotkami s podpisy od spousty sportovců a týmů, kteří se zde připravují na náročné závody.

Jedná se o cyklisty, běžce a pochopitelně zde často můžete potkat i například sportovce Dorothea Wierer (biatlon)  či Maurizio Bormolini (snowboard).

Zda to bude mít nějaký dopad i na aktivity, pro které máme všichni Livigno velmi rádi zatím není jisté.

Ale v každém případě gratulujeme.