povídání nejen o lyžování
Zimní dovolená

Livigno Munt la Schera

Livigno Munt la Schera

Známý, zajímavý a často i nenáviděný tunel, který blokuje volný příjezd do Livigna se jmenuje Munt La Schera. Patří švýcarské elektrárenské společnosti a ta si také určuje provozní dobu tunele a cenu za průjezd tunelem.

Do Livigna se dá pochopitelně i v zimě dostat přes Itálii, ale je to velký výlet a stále se vyplatí si zaplatit průjezd tunelem a často i si vystát frontu.

Na zimní sezonu 2017 / 2018 si pro nás Munt La Schera přichystal následující poplatky.

Livigno Munt La Schera

platnost od 24.11.17 do 30.4.18

běžná denní cena – neděle až pátek

osobní auto (do 9 míst a do 3,5 tuny) 38 CHF či 34 EUR

běžná denní doma – SOBOTA

osobní auto (do 9 míst a do 3,5 tuny) 50 CHF či 45 EUR

noční čas (20:00 – 08:00) – neděle až pátek

osobní auto (do 9 míst a do 3,5 tuny) 41 CHF či 36 EUR

noční čas (20:00 – 08:00) – SOBOTA

osobní auto (do 9 míst a do 3,5 tuny) 53 CHF či 47 EUR

Uvedené ceny jsou za zpáteční průjezd, tedy na cestu do Livigna i z Livigna.

Z ceníku tedy vyplývá, že je rozumné přijet do Livigna v běžnou denní dobu – tedy mezi osmou hodinou ráno a osmou hodinou večer. A dále to, že v Livignu striktně nastavené nájezdy na ubytování v sobotu se nám zbytečně prodražují.

Zajímavou možností jak ušetřit za průjezd tunelem Munt La Schera do Livigna je nákup tzv. E-TICKETU. E-Ticket má různá omezení, platí například pouze do 16 hodin a jenom v sobotu. Ale úspora je to značná – místo 45 eur, zaplatíte pak za průjezd tunelem jenom 32 eur.

Pokud plánujete jiný nástupní den na dovolenou, než tradiční sobotu, tak vás můžeme potěšit – máme v nabídce i pár apartmánů s nástupním dnem pátek a pár s nástupním dnem neděle.