povídání nejen o lyžování
Lyžování

Livigno, svět se zbláznil

Livigno, svět se zbláznil

Znáte Livigno? Někdo mu říká Piccolo Tibet. Jedno z nejvýše trvale obydlených městeček v Evropě (část Trepalle) a pak zejména jeden z nejpopulárnějších lyžařských areálů v posledních letech.

A ta popularita je právě to, proč říkáme

Livigno, svět se zbláznil

Je květen, před pár dny skončila provoz poslední lanovka v Livignu a všichni se těší na zasloužený odpočinek po dlouhé a náročné sezoně. Jedné z nejlepších pro celé Livigno. A všichni se chtějí nadechnout a využít ty dva měsíce volna, než přijde letní sezona a do ní už i intenzivní příprava na zimu.

Ale co se nestane. O Livigno je obrovský zájem. Lidé nečekají, až bude vše připravené a naplánované a objednávají. Nejsou smlouvy. Nikdo neví, jaké budou ceny skipasů. Ale kombinace populární akce Livigno Skipass Free (která je přislíbena, že bude) a Velikonoc je moc velkým lákadlem.

Na příští jaro vychází začátek akce Skipass Free na sobotu 11. dubna. A Velikonoční pondělí je 13. dubna. Takže lyžovat zdarma a strávit Velikonoce na horách je strašně lákavá představa.

A jak to tak vypadá, tak si ji splní jenom ti, kteří objednávali již v květnu. Na rok dopředu. Šílené.

A jak tak jde čas dál, tak přichází červen, my připravujeme vše na zimu a spouští se další lavina poptávek a objednávek. V době, kdy je okurková sezona, nic se neděje, všichni myslí na letní lenošení u vody či v přírodě, my začínáme intenzivně prodávat. Jiné roky jsme byli první, kdo začal během prázdnin zimní dovolené nabízet a nyní nám naši partneři říkají – máme vyprodáno, vše je obsazeno.

Jsme rádi, že už dlouhá léta jsme vaším partnerem pro Livigno právě my. A budeme jím strašně rádi i nadále. Ale protože – svět se zbláznil – musíme na vás apelovat. Pokud máte zájem si i letos vybrat v Livignu vhodné ubytování, tak NEVÁHEJTE. Již dnes jsou termíny, kdy je zcela vyprodáno či zbývá pár posledních volných míst. A nejedná se o jenom i termíny, kde je akce Skipass Free. Jedná se i o běžné termíny v únoru, kdy se tradičně setkávají naše jarní prázdniny a Carneval.

I v loňském roce bylo Livigno hodně obsazené, ale věty o vyprodání a obsazenosti jsme začali slýchat až koncem září.

Poznáte na fotce Livigno? Dnes to vypadá už trošku jinak, že?