povídání nejen o lyžování
Zimní dovolená

Livigno se chystá na sezonu 2020 / 2021

Livigno se chystá na sezónu

Livigno je připraveno přivítat milovníky sněhu a oznamuje zahájení zimní sezóny 2020 / 2021.

Po nezdařené a nedokončené lyžařské sezoně 2019 / 2020 se všichni s velkou nadějí upínají k nové sezóně. Jaká bude? Bude vůbec?

My i Livigno doufáme, že bude. A Livigno pro to dělá maximum.

Livigno se chystá na sezonu 2020 / 2021

Běžkařský areál otevírá již zítra 30.10.20. A to je oficiální začátek lyžařské sezony.

Trať bude otevřená pro všechny, ale bude použitelná v rozložených časech, aby se zabránilo „shromážděním“. Dopoledne ji mohou využívat sportovci (6.30-12.00), zatímco odpoledne bude vyhrazena pro obyvatele a amatéry (12.00-19.00). Zakrytí úst a nosu je povinné při vstupu, během sportování však není nutné.

Sjezdové lyžování – bylo stanoveno datum otevření vleků Mottolino, Carosello 3000 a Sitas Ski Area , které je naplánováno na 28. listopadu 2020. Přírodní sníh, který leží ve vyšších nadmořských výškách, a velké nasazení provozovatelů, kteří v posledních dnech zahájili přípravu sjezdovek na obou stranách Livigna, garantuje, že lyžovat se bude.  Livigno, často zvané Malý Tibet, by mohlo překvapit lyžaře, snowboardisty a milovníky sněhu otevřením areálů dokonce o trochu dříve.

Freeride – pro milovníky freeridu Livigno rozšířilo projekt Freeride, jedinečný v Itálii a aktivní již několik sezón. Projekt je založen na distribuci tzv. Avalanche Bulletin, tedy denní informační službě, která poskytuje všechny informace o stabilitě sněhové pokrývky v každé oblasti Livigna a která umožňuje freeriderům reagovat na aktuální podmínky a přizpůsobit ta své trasy.

LivignoQueen of winter. S lyžařským areálem o velikosti 115 km, v nadmořské výšce od 1816 metrů v centru až do 2900 metrů nad mořem, 74 sjezdovkami všech délek a obtížností a obsluhované 6 kabinovými lanovkami, 14 sedačkovými lanovkami a 11 lyžařskými vleky, je Livigno ve skutečnosti královnou zimních sportů ve vysokých nadmořských výškách v italských Alpách. Každý rok si Livigno vybírají stovky mezinárodně uznávaných sportovců pro svůj atletický trénink.

Zimní olympijské hry 2026 – Kvalitní služby, vysoká nadmořská výška a jistota kvalitního sněhu – to jsou vlastnosti, které Livignu umožní hostovat během Olympijských her v roce 2026  snowboardové a freestylové disciplíny.

Video od: © Enzo Bevilacqua 28.10.20