povídání nejen o lyžování
Zimní dovolená

apartmány Diana na Kronplatzu

apartmány Diana na Kronplatzu

Naší dominantou je lyžařské středisko Livigno. To nabízíme již přes dvacet let a bylo v naší nabídce první. Uběhlo však pár let a klienti, kteří s námi byli spokojeni, se na nás obraceli s dotazem, zda jim nejsme schopni nabídnout i ubytování v nějakém jiném lyžařském středisku.

A my jsme vybrali Kronplatz. Je dobře dostupný, kousek za hranicemi, kousek od dálnice, žádné složité ježdění po horách.

Začali jsme shánět ubytování, které můžeme do naší nabídky zahrnout. A dostali jsme tip na residenci DIANA. Nabídka byla neuvěřitelná. Krásné, nové a strašně levné. Bylo to zrovna před podzimními prázdninami a tak jsme zvedli telefon, zavolali, sbalili děti, sedli do auta a uháněli směr Kronplatz. Všechno ubytování než zařadíme do naší nabídky vždy osobně projdeme, abychom věděli co můžeme s klidným svědomím nabízet a co ne. Ale apartmány Diana nás neskutečně nadchly a chtěli jsme je do nabídky zařadit hned. Nesnesli jsme odklad o celou sezonu.

apartmány Diana na Kronplatzu

Naše očekávání nás nezklamalo. Apartmány Diana byly a stále jsou skvělé. Nejsou nejlepší, nejsou nejluxusnější, nejsou nejblíž, nejsou pro všechny. Ale jsou přesně to pravé, co nám v nabídce chybělo.

Od té doby se toho hodně změnilo, v okolí Kronplatzu vyrostlo spousta nových, moderních a krásných ubytování. Stejně tak Diana už není tak neskutečně levná. Ale přesto ji stále můžeme doporučit.

Každý se mnou nemusí souhlasit, ale pro mě mají tyto apartmány následující výhody:

  • dobrá dostupnost z Prahy (od dálnice)
  • velmi hezké, prostorné a moderní apartmány
  • skvělý poměr cena / výkon
  • malá residence – pouze 9 apartmánů
  • malé wellness – v ceně a každý den
  • parkování v garáži
  • dojezd na lyžování cca 15 – 20 minut
  • bližší sjezdovka cca 300 metrů
  • běžkařský areál v obci Terenten
  • pekárna za rohem

Někoho odrazuje nutnost dojíždění. Ano, není to zrovna pohodlné, ale myslím, že nemůžeme čekat, že levné, pěkné ubytování bude přímo na svahu.

A jak tak probíhá náš den v apartmánu Diana?

Ranní sprcha v koupelně s vyhřívanou podlahou. Cesta do pekárny pro čerstvé pečivo. Snídaně. Cesta výtahem k auto do garáže. Všechny věci (lyže, prkna) jsou v autě či na střeše, parkuji v uzavřené garáži. Řidič jde pohodlně v teniskách, ostatní v pantoflích.

oslíkárna v apartmánech Diana

oslíkárna v apartmánech Diana

Cesta do Riscone (nástupní stanice na Kronplatz) trvá dle provozu tak 15 minut. Lyžovačka. Oběd. Děti dál lyžují, dospělí si berou běžky a využívají perfektně upravený ovál na běžkování kousek od dolní stanice. Po třetí odjíždíme. Domácí svačinka. Sauna a oslíkárna (tak říkáme kruhovému Kneippovu chodníku). Posezení v odpočívárně. Večeře a posezení s přáteli či v případě sil ještě noční lyžování na sjezdovce v Terentenu. Žádné stěhování lyží, žádné složité přezouvání, žádné problémy se sušením a nošením lyžáků (z garáže do výtahu a hned do pokoje).

Není to určitě návod. Ale pokud se někdo necháte inspirovat, tak myslím, chybu neuděláte.