povídání nejen o lyžování
Lyžování

Sella Ronda a Civetta

Populární lyžařský okruh Sella Ronda, díky kterému projedete několik větších i menších lyžařských středisek za jeden den, zná asi každý. Minimálně z doslechu.

Nemůžete čekat nějaké velké sjezdařské zážitky, ale spíše takovou malou ochutnávku z jednotlivých středisek – Arraba, Val Gardena, Val di Fassa a Alta Badia. Všude tady je možné bydlet a prožít svoji týdenní dovolenou.

Rád bych však představil ještě jednu možnost – ubytování v lyžařském středisku Civetta, konkrétně v části Zoldo Alto, které není přímo součástí Sella Rondy, ale přesto nabízí výborné lyžování.

Vycházím z přesvědčení, že objet Sella Rondu stačí každému jednou za týden. Civetta je menší středisko, která je tvořeno ze dvou částí – sjezdovek u městečka Aleghe a na druhé straně u obce Zoldo Alto. Obě části jsou propojeny lanovkami, takže vzniká poměrně rozsáhlé lyžařské středisko s velmi různorodými sjezdovkami.

Na Sella Rondu je to trošku výlet, ale dá se to zvládnou i s malými dětmi – nejprve lanovkami do Aleghe, pak skibusem pod nejvyšší horu Dolomit Marmoladu a pak již lanovkou do Arraby a jste na Sella Rondě. Je třeba pouze hlídat čas návratu, abyste stihli skibus a návrat lanovkou domů. Jinak je cesta běžným autobusem poměrně dobrodružná.

Proč však bydlet právě zde? Je to malé středisko a potřebujete-li 100 km sjezdovek každý den, tak Vás zklame. Nicméně jsou jistě i tací, které potěší málo lidí, pohodové a krásně upravené sjezdovky, pěší docházka k lanovce bez lyží a lyžáků, každé ráno suché a teplé boty, … a téměř každý den i večerní lyžování.

Takže můj návrh – ráno lyžuji na prázdných sjezdovkách, na oběd si dojdu do apartmánu, lyže i boty mám ve své skříňce u lanovky, obídek, krátký odpočinek, od tří hodin potom bazén a vířivka, následně lehká večeře a v šup na večerní lyžování. Takhle krásně osvětlené sjezdovky – červenou a černou – jinde nevidíte. Bez tmavých brýlí je to skoro nepříjemné. A fronta? Myslím, že to slovo tady ani neznají.