povídání nejen o lyžování
Lyžování

Messner muzeum na Kronplatzu

Messner - Kronplatz

Kronplatz – muzem Reinholda Messnera

Messner - Kronplatz

Messner – Kronplatz

24.6.2015 bylo slavnostně otevřeno Messner muzeum na samém vrcholku Kronplatzu.

Muzeum se nachází v nadmořské výšce 2275 metrů. Bezpochyby je to jedno z hodně vysoko položených muzeí. A proč také ne, že? Vždyť se také jmenuje po horolezci.

Víte kdo je Reinhold Messner?

Citujeme z Wikipedie:

Reinhold Messner (* 17. září 1944) je italský, německy mluvící horolezec, cestovatel a spisovatel. Mimo jiné je prvním horolezcem, který zdolal všech 14 osmitisícovek, jako první zdolal Mount Everest bez použití kyslíkového přístroje a jako první provedl na Mount Everest kompletní sólový výstup bez lan.

Messner muzeum Kronplatz – muzeum horolezectví

Messner - Kronplatz

Messner Museum – Kronplatz

Muzeu je postaveno na jediné straně hory Kronplatz, která je nevyužitá pro lyžování. Díváme-li se dolů na Bruneck, tak muzeum máme po levé ruce.

Je to moderní stavba, z velké části zapuštěná do terénu, s výhledem na okolní hory.

Toto také byla jediná podmínka R. Messnera, který trval na tom, aby výhled z tohoto pravděpodobně posledního muzea, která sám slavný horolezec otevřel, směřoval na jeho oblíbenou horu Geisler, kde jako horolezec začínal.

Messner muzeum na Kronplatzu je zasvěceno dějinám horolezectví.

Oficiálně se muzeum jmenuje Messner Mountain Museum Corones – zkráceně tedy MMM – a jedná se v pořadí šesté muzeum, které tento vášnivý sběratel umění souvisejícího s horami, otevřel.

A co vám tak tato stavba připomíná? Půdorysně se to jeví snad jako nějaký dráp.

Messner - Kronplatz

Messner Museum – Kronplatz

Pro zimní návštěvníky bude jistě Messner muzeum vítaným zpestřením lyžařského dne. Muzeum má otevřeno každý den od 10 dopoledne do 4 odpoledne.

Vstupné do Messner muzea je 6 €. Což se dá oželet.

Více informací o muzeu můžete najít na stránkách www.mmmcorones.com.

A jistě víte, kde si vybrat své ubytování pro svoji dovolenou v jednom z nejznáměnjší lyžařských středisek v jižním Tyrolsku. Stačí kliknout zde :-).