povídání nejen o lyžování
Zimní dovolená

Livigno a skipas zdarma

Livigno - březen 2014

Livigno je známé mimo jiné i svojí akcí skipas zdarma – skipass free.

Tato akce běží už asi 8 let a stala se obrovsky populární. Livigno je nyní plné i v době, kdy jsem dříve na sjezdovkách byli úplně sami.

Takže jak to přesně pro zimní sezonu 2016 / 2017 je?

Livigno a skipas zdarma

Základní podmínkou je, že skipas na místě nikdo nedostane zdarma. Skipas je vždy součástí ubytování. Aby skipas mohl být součástí ubytování, tak majitel ubytování, nebo jeho provozovatel, musí mít smlouvu se skipasovou agenturou. A zde je častý kámen úrazu. Ne všichni ubytovatelé tuto smlouvu mají či mají šanci tuto smlouvu získat. Proto je možné na stránkách různých vyhledávačů ubytování, např. booking.com či spíše menších, ale specializujících se třeba jenom na Livigno, najít neskutečně levné ubytování – běžně už od 149 eur / osoba / týden. Pak nastává však velké rozčarování – příjezd do Livigna v termínu skipass free a nemít skipas. Na místě je hodnota skipasu 150 eur. Takže úspora se rovná ztrátě minimálně 75 eur.

Pro sezonu 2016 / 2017 je skipas zdarma v těchto termínech:

  • od začátku sezony do 23.12.16
  • od 15.4.16 do konce sezony

Podmínkou je tedy výše zmíněné ubytování a dále pak pobyt v apartmánu na minimálně 7 nocí (nárok na skipas na 6 dní) nebo pobyt v hotelu na 4 noci (nárok na skipas na 3 dny).

Speciální akcí jsou potom dva termíny, kdy je skipas pro děti až do 12 let zdarma. Skipas zdarma běžně obdrží děti do 8 let, pokud ho mají na stejné období jako dospělá osoba. Jinými slovy 1 dospělá osoba = 1 dítě. Opět to není automatické pro všechny malé děti.

Dva týdny během sezony jsou však výhodnější i pro rodiny se staršími dětmi. Pro letošní rok jsou to termín:

  • 28.1.17 – 4.2.17
  • 25.3.17 – 1.4.17

Tak teď už stačí si jenom vybrat vhodné ubytování.