povídání nejen o lyžování
Zimní dovolená

James Bond v Tyrolsku

James Bond - muzeum

Fanoušci tajného agenta Jamese Bonda budou mít možnost lyžovat na zároveň navštívit i největší muzeum v lyžařském středisku Sölden v rakouském Tyrolsku.

V designové restauraci ice-Q se natáčelo několik scén pro snímek Spectre. Nyní tam James Bond zůstane na stálo – na vrcholku hory Gaislachkogl (3050 m) plánují vybudovat velkolepé muzeum zasvěcené slavnému agentovi Jamesi Bondovi.

Rakousko - restaurace ice-Q

Rakousko – restaurace ice-Q – James Bond v Tyrolsku

James Bond v Tyrolsku

Muzeum se bude jmenovat 007 Elements a bude jenom pár kroků od restaurace ice-Q. Pokud vše dobře dopadne, tak se muzeum se otevře ještě letos. Muzeum nabídne expozici, která bude v téměř deseti místnostech a kromě snímku Spectre se bude věnovat i dalším bondovským filmům.

Muzeum návštěvníkům poskytne zevrubný náhled do historie agenta 007. „Naším cílem bylo povědět příběh o natáčení bondovských filmů moderním, emotivním a podmanivým způsobem,“ vysvětluje kreativní ředitel projektu Neal Callow, který se podílel i na tvorbě posledních pěti snímků o agentu 007.

Cena vstupenky do muzea zatím není stanovena, ale měla by se pohybovat kolem 20 eur (cca 518 korun) a rozhodně nebude součástí skipasu.

Od výstavby Muzea Jamese Bonda si místní slibují přitáhnutí dalších návštěvníků do moderního lyžařského střediska.

Restaurace ice-Q je díky spojení s Jamesem Bondem permanentně obsazená, místo v ní je třeba si rezervovat s několikadenním předstihem. Dá se tedy předpokládat, že muzeum zvýší zájem o středisko ještě více.

Bondovské muzeum není jediná novinka pro oblast Sölden.  Pro lyžaře je zajímavá zejména skutečnost spojeného skipasu pro středisko Sölden a nedaleký Obergurgl-Hochgurgl. Na jeden skipas je tedy možné lyžovat na 254 kilometrech sjezdovek.